24 Април, 2026

Още партии дават рамо на Вили Лилков в битката за кмет на София

Още партии дават рамо на Вили Лилков в битката за кмет на София

Реформаторският блок ще се яви в по-широка коалиция на изборите за кмет на София. Това стана ясно днес, след като към по-малкият партньор във властта се е включила отново формацията на Борислав Великов, който в момента е депутат в сините редици, както и “Българския демократичен форум” (БДФ) - партия, която се обявява за наследник на “Българските национални легиони” - антисемистко националистическо движение отпреди 1944 г., чийто младежки символ включва и една изразителна свастика. Именно от нея влезе и финансовият министър в кабинета “Костов” Муравей Радев, припомнят topnovini.bg.

На последните парламентарни избори БДФ се яви в коалиция “ДЕСНИТЕ”, чиято основна цел бе да вземат гласове именно от Реформаторския блок без никакъв шанс да влязат в Народното събрание. Партията ще подкрепи и кандидат-кмета на Блока и във Варна.

“Тази седмица очакваме и подкрепата на други партии за моята кандидатура”, каза Вили Лилков, който е номинацията на Блока за кметското място. Днес от коалицията се регистрираха в ОИК. Водач на листата за общински съветници ще е Трайчо Трайков.

Сподели:

Коментари (0)

Ветровито, слънцето се прокрадва иззад облаци, а времето е топло

Ветровито, слънцето се прокрадва иззад облаци, а времето е топло

Облачността е променлива, преди обeд - често намаляваща до предимно слънчево време. Максималните температури - между 16° и 21°, за София - около 17°.

3 360 330 души са гласували на 19 април, избирателната активност е 51,11%

3 360 330 души са гласували на 19 април, избирателната активност е 51,11%

ЦИК ще се събере на заседание в събота и ще обяви поименния списък на новите 240 депутати.

Анкета: Как приемате победата на "Прогресивна България" на Радев на изборите?

Анкета: Как приемате победата на "Прогресивна България" на Радев на изборите?

Тестване на обществените нагласи на избирателите след последните парламентарни избори на 19 април 2026