26 Февруари, 2026

Осман Октай: ​Новата партия ДОСТ ще създаде проблеми на ДПС

Осман Октай: ​Новата партия ДОСТ ще създаде проблеми на ДПС

Учредяването на ДОСТ трябва да се наблюдава и анализира внимателно заради официалната подкрепа, която властта в Турция, заяви в ефира на БНР бившият заместник-председател на ДПС Осман Октай.

"Официална Анкара е обърнала гръб на модела "Доган" и ДПС и сега ярко и настъпателно, с цялата държавна мощ, застава зад новосъздадената политическа формация", посочи още Октай.

Изказването на представителя на Партията на националистическото движение в Турция по време на учредяването на ДОСТ, че "където и да се говори турски език, това място е част от нашата родина", според Октай не е скандално.

По думите му, и българските власти би трябвало да кажат "където живеят българи, там е и нашата родина", то има друг държавнически смисъл. Не е толкова провокативен смисъл за инвазия, аз не го приемам по този начин. Но това са политически послания към турците в България, обясни Осман Октай.

"Тази ярка подкрепа за новосъздадената формация ще създаде доста проблеми в бъдеще за Доган и ДПС", каза още Осман Октай.

Според него, крайно време е чрез тези две политически формации да се елиминира въобще в България да има етнорелигиозен и политико-олигархичен модел, подкрепян от външни сили или задкулисни сили вътре в България.

Сподели:

Коментари (0)

Облаци застилат небето сутринта, валежите на изток постепенно спират

Облаци застилат небето сутринта, валежите на изток постепенно спират

Максималните температури ще са между 5° и 10°, в Югозападна България до 12°, в София – около 7°

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Атанас Славов: Битката в съдебната система ще е спечелена, когато си върне доверието на гражданите

Не изключва Борислав Сарафов да има съдбата на Иван Гешев, прокуратурата действа като шпицкоманда

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

Служебното правителство смени и шефа на АПИ

На мястото на досегашния председател на УС Йордан Вълчев е назначен Стоян Николов - като изпълняващ длъжността