29 Март, 2026

Отчитат 9 топлинни рекорда, Ловеч - първенец

Отчитат 9 топлинни  рекорда, Ловеч - първенец

Първенецът Ловеч е подобрил рекорда си от 1964 г., когато е било измерена температура от 20,6 градуса. "Най – брадясалият рекорд" до момента е през далечната 1947 година, когато в Кюстендил е измерена температура от 16,2 градуса. Днес тя е била малко по - висока към 15 часа – 16.4 градуса. 

Другите положителни рекорди към 15 часа са регистрирани в Бургас от 20.1 градуса, Добрич - 19,5, Монтана - 15, Пловдив - 17,2, Сандански - 18,8, Сливен - 19 и на нос Шабла - 17 градуса.

В София температурата към ранния следобед също бе висока - 15,5 градуса, но е далеч от измерения рекорд от малко над 20 градуса за този ден. От НИМХ прогнозират, че през уикенда температурите ще се понижат с няколко градуса. Зимата ще започнем да усещаме от понеделник, когато най – вероятно ще завали и сняг на някои места. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Гюров: Правителството въвежда голям пакет от мерки с една ясна цел

Гюров: Правителството въвежда голям пакет от мерки с една ясна цел

Започнахме преговори с Европейската комисия за допълнителна подкрепа от 50 милиона евро за транспортния сектор, допълва той

Може ли държавата да се справи с подривната руска намеса в изборите за парламент?

Може ли държавата да се справи с подривната руска намеса в изборите за парламент?

Не ни трябва просто мониторинг и констатации за руско проникване, а решителни действия за превенция и за бързо реагиране

Янкулов: Пълна лъжа е, че Андрей Гюров не е легитимен премиер?

Янкулов: Пълна лъжа е, че Андрей Гюров не е легитимен премиер?

"Началникът на затвора в София е преценил, че вероятно желае да поеме някаква морална отговорност за това, което се случи покрай историята с поисканото предсрочно освобождаване на господин Банев и подаде своята оставка, която аз съответно приех", обясни той