29 Март, 2026

Откриха изчезналия в Балкана турист

Откриха изчезналия в Балкана турист

Планински спасители са окрили изгубилия се вчера района на връх Ботев мъж, съобщиха от службата. Туристът е бил издирван в продължение на 10 часа и е открит един час след полунощ. 

Състоянието му е добро, но транспортирането му е отнело доста време.

 В издирването се включили 17 спасители от три екипа от Троян, Карлово и Калофер. По време на прехода мъжът, който е имал четирима спътници, е получил контузия.

С него е била установена връзка, като по негова информация е с изкълчен глезен, което му е попречило да продължи. От планинската служба той е получил съвети да чака спасителите на мястото, на което се намира и да пази батерията на телефона си.

Метеорологичните условия в района на връх Ботев са били много лоши – духал е ураганен вятър и е имало мъгла. Вероятно и поради тази причина туристът е загубил маркировката и е тръгнал в друга посока, след което се е подхлъзнал и си е изкълчил глезена.

Сподели:

Коментари (0)

Трайчо Трайков с рекорд! Подписал 160 допълнителни споразумения по енергийни мерки от ПГУ

Трайчо Трайков с рекорд! Подписал 160 допълнителни споразумения по енергийни мерки от ПГУ

По думите му подписаните анекси осигуряват допълнително технологично време за изпълнение, отчитане и разплащане на проектите, без да се компрометират целите на ПВУ

Ралица Асенова погреба в Петроханския балкан символично шестимата убити рейнджъри

Ралица Асенова погреба в Петроханския балкан символично шестимата убити рейнджъри

На дървена табела са изписани имената на Ники, Иво, Ивей, Пламен, Дечо, Сашо и верните им кучета Дурин и Один

Даниел Митов: АМ „Хемус” щеше да бъде завършена, ако Асен Василев не беше взел парите

Даниел Митов: АМ „Хемус” щеше да бъде завършена, ако Асен Василев не беше взел парите

„Станахме членове на Шенген, на еврозоната, сега трябва да направим държавата по-богата, да се преформатира от икономика на евтиния труд в икономика с висока добавена стойност”, допълни той.