Министърът на регионалното развитие Десислава Терзиева заяви, че Министерски съвет отмени закона за публично-частното партньорство.
Сред мотивите за този акт е и фактът, че повече от година и половина, откакто е приет, законът не е приложен. Терзиева отбеляза, че на оперативно заседание на кабинета са разглеждани административните режими, които могат да бъдат премахнати, за да се облекчи работата на бизнеса.
„Законът за публично-частното партньорство е напълно ненужен и рестриктивен, защото обектите, към които се отнася, са много малки - паркинги, гаражи, зелени площи, паркове,” каза министърът. За големите обекти се прилага законът за концесиите, уточни тя. За други големи обекти има специални закони.
Законът за публично-частното партньорство е разписан така, че вместо да облекчава инвеститорите допълнително ги затруднява, препраща ги към много голяма и тромава процедура. Съществуващите останали закони регламентират реда, по който могат да се създават такива публично-частни формирования, смята Терзиева.
Още от България
Бюлетините от 1777 секции ще бъдат преброени наново
За първи път Конституционният съд разпорежда проверка в такъв мащаб
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."