5 Юни, 2026

П. Георгиев: Комисията е отнела незаконно имущество за 40 милиона плюс искове за 3 милиарда

П. Георгиев: Комисията е отнела незаконно имущество за 40 милиона плюс искове за 3 милиарда
Пламен Георгиев

Бившият председател на КПКОНПИ Пламен Георгиев се появи в Нова телевизия с охрана и обясни, че вече пет месеца има анонимни заплахи срещу него.

"Проверката срещу мен беше много сериозна. Анализират се приходи и разходи 6 години назад. Изчаках да приключи проверката на НАП, за да мога да изляза чист. Но след целия този скандал аз не можех да продължа да бъда председател на КПКОНПИ", обясни той.

"Този измислен скандал можеше да навреди на имиджа на комисията. Изговориха се много лъжи. Парите, с които съм купил апартамента са от кредит и още дълги години ще изплащам 160 хиляди. Самият апартамент е така конструиран, че изходът е само през моя апартамент", обясни той.

"Комисията е отнела 40 милиона незаконно имущество плюс искове за 3 милиарда. Съдът вече е допуснал обезпечителни мерки. Нали се сещате, че тези хора биха искали да си отмъстят. Дори по медиите изтекоха имена на олигарси, които са платили сериозни суми. Интересите бяха много големи и много сериозни интереси са настъпени. Имаше десетки случаи на корумпирани служители, които са предадени на прокуратурата", коментира той.

Сподели:
Времето на 5 юни: До 30 градуса в страната, валежи и гръмотевици следобед

Времето на 5 юни: До 30 градуса в страната, валежи и гръмотевици следобед

Днес времето в България ще бъде предимно слънчево преди обяд, а следобед на места се очакват краткотрайни валежи и гръмотевици. Температурите ще достигнат между 25 и 30 градуса. Времето през уикенда ще бъде динамично – сутрешно слънце, следобедни гръмотевични бури и локални градушки.

"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС

"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС

"Ще вложа цялата си експертиза в усилията си да защитавам интересите на гражданите в законодателството в двата ресора - не с шум, а с незаобиколими аргументи"

Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански

Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански

"Радев продължава с критиката си към войната в Украйна. Тръмп говори точно това.“

Коментари (0)