29 Декември, 2025

П. Москов: Лъжите за турските ваксини застрашават националната ни сигурност

П. Москов: Лъжите за турските ваксини застрашават националната ни сигурност

Досегашните ваксини за българските деца са еднакви с онези, дарени от Турция. Това обяви на извънредна пресконференция здравният министър Петър Москов.

Готвим преписка до прокуратурата, Турция също е готова да заведе иск срещу онези, които твърдят, че ни е пратила опасни ваксини, отсече здравният министър.

За него това вече не е лобистка кампания, а престъпление и заплаха за националната ни сигурност. Майките да не вярват на мръсници, призова Москов, като разкри, че в последните дни десетки притеснени родители са звънели в министерството с питане опасно ли е да ваксинират децата си.

Турция ни е доставила същите ваксини за деца, които спечелиха търга у нас през 2013 година, гарантира Москов и показа идентичното съдържание на опаковките, които са ни доставяни преди от Франция и на тези, дарени от южната ни съседка.

Сподели:

Коментари (0)

„Гардиън“:   В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

„Гардиън“: В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

"Напрежението се пренася и в парламента, където представители на крайнодясната и проруска партия „Възраждане“ се противопоставят остро на присъединяването към еврозоната", пише изданието

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Времето на 28 декември: Ще духа силен и бурен запад-северозападен вятър

Над планините облачността ще бъде променлива, по-често значителна. Главно в Стара планина ще има превалявания от сняг