25 Март, 2025

Парламентът поряза ветото на Плевнелиев, шефовете във "Военна информация" само с чин

Парламентът поряза ветото на Плевнелиев, шефовете във "Военна информация" само с чин

Народното събрание отхвърли ветото на президента Росен Плевнелиев върху текстове от Закона за военното разузнаване и гласува повторно текста, според който директорът на службата "Военна информация" задължително да има висше военно звание и да е на действителна военна служба. В пленарната зала 159 депутати гласуваха за, 15 се обявиха против, а двама се въздържаха. Така досегашният шеф на службата - цивилният Йордан Бакалов, назначен през май, ще трябва да напусне поста.

Депутатът от ГЕРБ Методи Андреев обяви от парламентарната трибуна, че ще внесе отново поправка в закона, която да позволи и офицери от резерва да могат да ръководят службата. По думите му военното разузнаване е най-закостенялата институция, а 36% от кадрите са завършили СССР. 

Сподели:
Румен Радев раздава отново висши военни звания

Румен Радев раздава отново висши военни звания

Нови длъжности ще заемат бригаден ген. Николай Русев, бригаден ген. Митко Григоров, полк. Николай Кебапчиев, кап. I ранг Радко Пенев и полк. Станчо Кайков

МВнР: Посрещаме с тревога обявеното от ООН за гибелта на Марин Маринов

МВнР: Посрещаме с тревога обявеното от ООН за гибелта на Марин Маринов

Говорителят на Генералния секретар на ООН Стефан Дюжарик каза, че израелски танков снаряд е убил българина Марин Маринов и е ранил още шестима души в Газа. Израелското министерство на външните работи обвини организацията в манипулация.

БСП като Матроновци бранят Кеселова, осъждат поведението на Василев

БСП като Матроновци бранят Кеселова, осъждат поведението на Василев

Удовлетворени сме, че партньорите от съвместното управление за пореден път демонстрират единство в позициите си и увереност в общо поставените ни цели