11 Май, 2026

Първанов поздрави "Единна Русия", въпреки наглостта на нейния депутат

Първанов поздрави "Единна Русия", въпреки наглостта на нейния депутат

Председателят на ПП "АБВ" и президент на Република България /2002 - 2012/ изпрати поздравление до Дмитрий Медведев - председател на Всеруската политическа партия "Единна Русия" и премиер на Руската Федерация, и Борис Гризлов - председател на Висшия съвет на "Единна Русия" по повод изборите за Държавна Дума и победата на оглавяваната от тях партия.

В поздравлението си Георги Първанов потвърждава готовността на партия АБВ за продължаване на диалога и съвместната работа по целия спектър на двустранните връзки. 

В писмото се изразява увереност, че междупартийното сътрудничество между "Единна Русия" и АБВ ще съдейства за утвърждаване на приятелските и взаимно изгодни отношения между Република България и Руската Федерация.

Това става въпреки наглото и скандално изявление на депутата от "Единна Русия", че руснаците "ще си купят цяла България". 

Очевидно това не представлява повод за възмущение от страна на бившия държавен глава, който до момента не е коментирал думите на Пьотр Толстой.

Сподели:

Коментари (0)

Радев назначи съдия от ВАС за заместник-министър на правосъдието

Радев назначи съдия от ВАС за заместник-министър на правосъдието

Съдия Ива Кечева става първият назначен заместник на новия правосъден министър Николай Найденов

Терзиев уволни назначения от него шеф на "Гробищни паркове" - за злоупотреби

Терзиев уволни назначения от него шеф на "Гробищни паркове" - за злоупотреби

Установено е незаконосъобразно и непрозрачно изразходване на публични средства, неспазване на бюджетната дисциплина, назначаване на лица без необходимото образование и стаж, както и липса на контрол при обработка на лични данни

ПБ: Висящите конкурси в съдебната система се отменят, гласуването за ВСС - само на хартия

ПБ: Висящите конкурси в съдебната система се отменят, гласуването за ВСС - само на хартия

Предвидено е министърът на правосъдието да може да оспорва всички решения и актове на Пленума и на колегиите на ВСС пред Върховния административен съд като е заложено, че жалбата спира изпълнението на обжалваните решения на кадровиците