Шофьор на ученически автобус, превозващ 50 деца от три карловски села (Гебене, Войнягово и Васил Левски), удари днес при маневра на заден ход лека кола, в която е имало майка с две деца.
Тестът за алкохол на 55-годишния водач Мюмюн Мурад Мурад от Розино показва 0,7 промила в кръвта. Това е първо подобно провинение на шофьора, а инцидентът, за щастие, се разминал само със силна уплаха.
Въпреки че превозвал децата всеки ден, шофьорът е изпуснал пресечката, където е трябвало да спре и направил маневрата, без да погледне какво има зад него.
Едното от децата в леката кола е боледувало дълго, майката се бои за здравето му след голямата уплаха. От полицията потвърдиха, че Мюмюн Мурад Мурад е карал пил и сега го чака административна глоба и отнемане на книжката.
Още от България
Горанов: Необходими са разговори за общ кандидат-президент между всички, които се определят като център-дясно
По думите му, ако има единна и ясна кандидатура център-дясно, тя има шансове да спечели изборите, ако няма такава – няма шансове
Емилиян Гебрев: Сътрудничеството с Украйна в производството на дронове е важно за България
Украинската армия е най-силната в момента - "армия, която непрекъснато е в окопите и на фронта, с натрупан огромен опит и с непрекъснато снабдяване с боеприпаси"
Йотова клекна за втори път пред руския патриарх Кирил, но вече като президент
Илияна Йотова демонстрира, че мръсната руска война, православието и християнството разглежда единствено от русофилска и путинофилска гледна точката, а не като българофил, както повелява конституцията и поста, който заема