29 Декември, 2025

Плевнелиев: Има политици, готови да запалят килимчето!

Плевнелиев: Има политици, готови да запалят килимчето!

Решението на проблема в Гърмен е само едно и то се крие в думичката институции – институции, които работят за гражданите и гарантират, че правилата важат за всички.

Това каза президентът Росен Плевнелиев, който днес дава традиционния абитуриентски бал за младежи в неравностойно социално положение.

Както правилата за строителството, така и тези за използване на езика на омразата са еднакви за всички, продължи Плевнелиев. Според президента институциите трябва да се обърнат към хората, да бъдат обективни и да заемат страната на законите, а когато някой е строил незаконно - да си понесе отговорността.

"Проблемът е комплексен, имаме социален елемент, когато имаме бедност и много от противозаконните действия и престъпления се базират на лошата икономическа перспектива. В този смисъл проблемът е социален, но той е и политически, защото много политици в България използва по абсолютно безотговорен начин езика на омразата. Те са готови да запалят килимчето и да подклаждат агресия, но не са готови да заменят политическата си идентичност в интерес на сигурността и спокойствието", каза Росен Плевнелиев, коментирайки събитията в община Гърмен

Сподели:

Коментари (0)

Слънчево, ветровито, с положителни дневни температури

Слънчево, ветровито, с положителни дневни температури

Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 56 мин. и залязва в 17 ч. и 1 мин. Продължителността на деня е 9 ч. и 5 мин.

„Гардиън“:   В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

„Гардиън“: В България дезинформационни кампании, свързвани с Русия, засилват недоверието към еврото

"Напрежението се пренася и в парламента, където представители на крайнодясната и проруска партия „Възраждане“ се противопоставят остро на присъединяването към еврозоната", пише изданието

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Майстор възроди занаят, забранен със султански указ от 1821–1826 г.

Изработката на едно оръжие може да отнеме повече от месец – зависи от модела, украсата и сложността. При Христо всичко се прави от А до Я.