Президентът Росен Плевнелиев ще удостои посмъртно с орден „За гражданска заслуга“ I степен генерал-майор Ваньо Танов за големите му заслуги и принос за сигурността и обществения ред и за укрепване на митническата администрация на Република България.
За проявена храброст, героизъм и саможертва при спасяването на човешки живот държавният глава ще отличи кинооператора Григор Кумитски с орден „За храброст“ I степен. Той загина, след като спаси от удавяне 15-годишно момиче в Албена.
Церемонията ще се състои на 6 април 2016 г. от 14.30 часа в Гербовата зала на „Дондуков“ 2.
Още от България
Докато рицарите на българщината не влязат в историята, престъпни идеологии ще тровят децата ни
И точно защото ги няма в историята заради робите на Москва, младите хора стават удобна почва на отровните стрели на вражеската пропаганда
Анкета: Успешни ли бяха първите 100 дни на кабинета "Радев"?
Изтекоха 100-те дни от управлението на кабинета на Румен Радев. Каква е оценката на гражданите за управлението му досега
Шишков: Предстои спиране на тока и водата в Баба Алино, издават се заповеди за събаряне
"230 са актовете за сгради, които нямат подробен устройствен план"