Президентът Росен Плевнелиев проведе работна среща с посланиците на държавите членки на Европейския съюз и на Европейското икономическо пространство, в рамките на латвийското председателство на ЕС, съобщи прессекретариатът му.
По време на срещата са били обсъдени актуални въпроси от политическия дневен ред на страната. Обсъден е бил процесът на реформи в сектор "Енергетика", правосъдието, пенсионната система, здравеопазването, образованието и водния сектор. Подчертана е била важността на 2015 година, като ключова за усвояване на средствата от ЕС и успешното стартиране на проекти от новата финансова рамка за периода 2014-2020 година.
Европейските посланици бяха запознати и с инициативата на държавния глава Росен Плевнелиев за произвеждане на референдум по въпроси на избирателната система, се казва още в съобщението.
Пред дипломатите държавният глава открои също така амбицията на страната ни да се присъедини към Единния банков надзорен механизъм, механизма на обменните курсове (ERM ІІ) и шенгенското пространство преди поемането на българското председателство на ЕС през 2018 година.
Още от България
Руският самолет, който премина през България, целенасочено е прелетял над авиобаза „Безмер“
"Руският Ил-76ТД е извършил едно много странно движение – отклонявайки се в посока Ямбол и Безмер, а след това връщайки се обратно и адаптирайки полета си в първоначалната права линия"
Митрофанова отново "забрави", че на Шипка рамо до рамо с опълченците ни са воювали украинци
Поредна провокация в духа на великоруския шовинизъм
Гълъб Донев: Постигнахме консенсус по механизма за определяне на МРЗ, но не и за размера й
Възможната горна граница, определена за МРЗ, е 672 евро и 80 евроцента