28 Март, 2026

Почина бившият главен архитект на София Стоян Янев

Почина бившият главен архитект на София Стоян Янев

Почина бившият главен архитект на София Стоян Янев. Новината съобщи семейството му. Познатият като Стуци бивш столичен началник и известен бохем, ръководеше софийското градоустройство от 1996 г. до началото на 2006 г., когато малко след встъпването на Бойко Борисов като кмет, на поста бе избран Петър Диков.

Янев е завършил ВИАС през 1969 г. Специализирал е в Италия реставрация. Работил е 10 г. в Националния институт за паметниците на културата. Бил е 4 г. съветник в строителното министерство в Етиопия. Женен е за актрисата Елена Маркова, бивша съпруга на Хачо Бояджиев. Има 3 деца. Опелото ще се отслужи в петък, 16 октомври, от 12,30 ч в храма "Света София".

Сподели:

Коментари (0)

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

Зверствата в концлагера „Слънчев бряг“ ставали по устни указания на Мирчо Спасов

За съществуването си до април 1962 г. през лагера преминават над 1500 души, а след промените военна прокуратура установява, че 151 лагеристи са намерили смъртта си в него.

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката!  Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

Бойко Борисов: Същите тия хора са дарители на партията на Копринката! Всяко решение на Гюров може да се окаже нелегитимно

По този повод лидерът на ГЕРБ напомни, че може да се повтори казуса с чуждото гражданство на бившия лидер на ПП Кирил Петков.

Терзиев:  София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Терзиев: София ще бъде по-добро място за живеене и след 20, и след 50 години

Кметът на София даде официален старт на пролетната залесителна кампания в землището на град Банкя.