Припомняме, че на 15 юни 2011 г. автобус на "Ентуртранс", движещ се по линията София-Бургас катастрофира самостоятелно. Инцидентът отне живота на 9 души, ранените с тежки и средни телесни повреди бяха два пъти повече.
С постановление на ВКП делото се прехвърли в Бургаския окръжен съд, тъй като оттук са повечето свидетели, макар че самата катастрофа е на територията на Пловвидска област.
Собственикът на "Ентуртранс" Ениз Ченгел, който е обвиняем по делото, отклони отговорите на повечето поставени въпроси днес в съдебната зала с оправданието, че няма информация, тъй като за всяка от отделните дейности във фирмата си той назначил специалисти.
Ченгел беше разпитан с помощта на преводачка, тъй като не знае добре български. Това той посочи и като една от причините след инцидента да не поддържа пряк контакт с органите, а да оторизира за това адвокатката си Калинка Тодорова и шефът на транспортния отдел Николай Точев.
Разпитът на самия Точев започна в ранния след обед. Голяма част от казаното от Ченгел не отговаря на истината, не е вярно, че ми е дал всички правомощия, например резервните части получавахме от Турция, каза в аванс пред репортер на вестника подсъдимият, който е бил и шеф на ДАИ-Бургас.
Предстои разпит на шофьора Светослав Димитров. Според експертите по делото причината за катастрофата е комплексна. Те признават, че рейсът е бил в лошо техническо състояние, но смятат също така, че водачът не е реагирал адекватно.
Още от България
Тома Биков: В историята на България има четири контрареволюции, последната се персонализира от Бойко Борисов
За него революциите в България винаги идват отвън, изненадващи са, променят целия политически ред и геополитическата ориентация на страната
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.