Служители на МВР са спасили 111 души от удавяне в Марица, съобщи на пресконференция в МС заместник-главният секретар на МВР главен комисар Георги Арабаджиев. Все още не се знае дали те са от иракски или сирийски произход. 64 от спасените са деца.
Проверки са правени в центъра на София, където е най-голямата концентрация на чужденци от арабски и близкоизточен произход, както и на други подобни места в страна.
По повод смъртта на жена в бежанския лагер в Хасково и дали има опасност за здравето на населението вътрешният министър Румяна Бъчварова съобщи, че е установено, че причината за смъртта на жената не е заразно заболяване.
Още от България
Калина Андролова: Пиарът на Радев не може да промени ходове на политическа несъстоятелност и грешки
"Той е грим, който подчертава хубавите страни, глупостта остава резистентна. Но широките маси се кефят, те са податливи на елементарни декори", пише тя
Атанас Славов: Радев създаде проблема с "Боташ", сега се опитва да го реши, като междувременно твърди, че няма проблем
Предоговарянето на споразумението с турската компания е добра новина, защото то е неизгодно за България, смята той
Без референдум в Карлово за завода за барут на "Райнметал", реши съдът
Поставените въпроси не са от компетентността на местната власт и не може да бъдат решавани чрез местно допитване