Криминалисти
на столичното Второ РУ разкриха модерно оборудвана домашна оранжерия за
отглеждане на канабис. Полицейската операция е проведена на 29 октомври
т.г., но е огласена едва сега. В хода й криминалистите предприели проверка в дворно място на ул.
„Клокотница” в София. На адреса полицаите установили, че в различни
постройки в двора са изградени модерно оборудвани оранжерийни помещения
със системи, подпомагащи бързото развитие на засадени растения, съобщиха
от МВР.При последвалите процесуално-следствени действия са
иззети около 300 растения в различен стадий на развитие, близо 800 г
суха тревиста маса, плик с около 200 таблетки, машина за пакетиране на
готовата продукция.
Установени и задържани са обитателят на имота - А.В. /61 г./, и неговият
наемател - Н.Н. /43 г./. По случая е образувано досъдебно производство.
Резултатът от назначената експертиза показал, че иззетата тревна маса е
канабис, тепърва ще се изяснява и съдържанието на иззетите таблетки.
След доклад на събраните материали в Софийската градска прокуратура, на
двамата мъже са повдигнати обвинения за престъпление по смисъла на чл.
354 а от НК и са им наложени мерки за неотклонение „задържане под
стража” за срок до 72 часа.
Още от България
Нанков за мантинелите: Самият Шишков е подписал договорите през 2023 г. в служебния кабинет на Радев
"Няма поръчка за 1 млрд. евро. Има за 490 млн. евро - Шишков не може да борави с цифри"
Мирчев: Груба подмяна е да се приравнява освещаването на бойните ни знамена с ролята на Гундяев
"Освещаването на българските бойни знамена няма нищо общо с пропагандата на агресивна война - то не благославя нападение срещу чужда държава, не обявява войната за „свещена“ и не превръща Църквата в инструмент на държавна пропаганда"
Локомотив на пътнически влак се запали на гара Церковски
В 16:19 ч в Районно управление - Карнобат е подаден сигнал от началника на пътническия влак №30133 по линията Карлово - Бургас, че локомотивът на композицията е обхванат от пламъци