24 Юни, 2026

Получаваме от ЕС 1,4 млн. лв. за интеграция на имигранти в България

Получаваме от ЕС 1,4 млн. лв. за интеграция на имигранти в България

Над 1,4 млн. лв. от Европейския фонд за интеграция на граждани на трети страни ще бъдат използвани за приобщаване на имигранти в България, съобщиха от Агенцията по заетостта у нас.

Парите са за 20 одобрени договора за проекти, които ще бъдат подписани в четвъртък и петък.

Основната цел на схемата е подпомагане на интеграцията на гражданите на трети държави в България. Тя се осъществява чрез широк спектър от мерки, включващи обучения по български език, история, гражданска ориентация, разработване на мерки за наблюдение и оценка с цел подобряване на интеграционната среда.

За пръв път Европейският интеграционен фонд в България подкрепя мерки, насочени към висококвалифицирани имигранти, като се стреми да концентрира усилията си към благоприятстване на работната среда. По този начин се цели задържането на образованите граждани, избрали България като своя втора родина.

Продължава укрепването на информационните центрове за имигранти създадени със средства на фонда по предишни годишни програми, с цел осигуряване на тяхната устойчивост.

Сподели:
Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента

Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента

Министър председателят обяви, че ще бъдат предприети стъпки към намаляване на заплатите в някои държавни предприятия и броя на хората, участващи в контролни органи

"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски

"Възраждане" пак захапа Радев: Не виждаме разлика между него и Денков, Петков, Борисов и Пеевски

Двулично е отношението на министър председателя към руските санкции, цинично е те да бъдат удължавани, отсече Цончо Ганев

Министър Абровски разкри, че фалшивото масло е засечено още през 2025, но ни куца контролът

Министър Абровски разкри, че фалшивото масло е засечено още през 2025, но ни куца контролът

Той подчерта, че основната задача на Министерството на земеделието и на Агенцията по храните остава гарантирането на безопасността на храните и възстановяването на доверието на потребителите чрез по-строг контрол и по-чести проверки

Коментари (0)