Прокуратурата задържа Любомир Ковачки, който пиян блъсна и уби колоездач на пътя между Самоков и Мальовица навръх Гергьовден.
Според прокуратурата обвиняемият умишлено е нарушил правилата за движение по пътищата и по непредпазливост е причинил смъртта на велосипедистта.
На Ковачки е повдигнато и обвинение за това, че на датата на инцидента противозаконно е отнел чуждо моторно превозно средство, което е използвал и повредил.
Наказанието за първото обвинение на Ковачки е лишаване от свобода от три до десет години, а при особено тежки случаи съдът може да присъди затвор до 15 години.
За кражбата на моторното превозно средство пък обвиняемият може да получи лишаване от свобода от една до осем години.
Още от България
"Ще бъдем разумна и твърда опозиция" - Николай Нанков, зам.-председател на регионалната комисия в НС
"Ще вложа цялата си експертиза в усилията си да защитавам интересите на гражданите в законодателството в двата ресора - не с шум, а с незаобиколими аргументи"
Според Райчев, евроскептицизмът на Радев не е проруски, а проамерикански
"Радев продължава с критиката си към войната в Украйна. Тръмп говори точно това.“
Шишков: При незаконното строителство в местността "Баба Алино" се е действало от сериозна организация, надпартийна
Регионалният министър отбеляза, че към момента се извършват и проверки в Община Варна