16 Април, 2026

Премиерът: Случаят “Буда” е последно издихание на мафията

Премиерът: Случаят “Буда” е последно издихание на мафията

"Това е наше вътрешно разследване", уточни той пред български журналисти в Брюксел. "Трябваше да се съберат достатъчно доказателства, за да може да се говори със степен на вероятност", добави премиерът. 

Той обясни, че изключително много ще разчитат на ливанското правителство, на Канада, на Австралия и на всички, през чиито територии въпросните лица са преминали или стояли. Но за тримата уличени извършители премиерът отбеляза, че са доказано свързани помежду си. 

"Брънката, която липсваше, беше третият човек. ДНК на един от извършителите ми даде основание да позволя вече със степен на вероятност да се съобщи информацията, очаквана с месеци", заяви Борисов.

"Както в Белия дом пред американския президент Барак Обама, така и в Лондон, в присъствието на премиера Дейвид Камерън, съм казал, че докато няма доказателства, които по добър начин да показват цялата схема на движение, не бих дори коментирал", припомни министър-председателят.

При пристигането си в Брюксел Бойко Борисов съвсем лаконично коментира и случая "Буда". 

"Това е последното издихание на мафията в България",  отсече премиерът. 

 

Сподели:

Коментари (0)

Повече слънце днес и пролетни температури

Повече слънце днес и пролетни температури

След събота прогнозата е за променливо времето, с повече облаци и дъждове

Западни медии: Радев може да е дестабилизиращ фактор за ЕС и НАТО. България не отива на нормални избори

Западни медии: Радев може да е дестабилизиращ фактор за ЕС и НАТО. България не отива на нормални избори

„Политико“ припомня позициите му, че Украйна е „обречена“ във войната с Русия и че нарастването на военната помощ от ЕС не предлага изход, а задълбочава конфликта. „Прокремълските симпати

Премиерът: Борбата за честни избори не е работа на една институция, това е отборна игра

Премиерът: Борбата за честни избори не е работа на една институция, това е отборна игра

"Първата стъпка е на гражданите – те подават сигнали, отказват да бъдат част от порочни схеми. Втората стъпка е на МВР, което разследва, събира доказателства и задържа нарушителите", посочи той