7 Февруари, 2026

Президентът ще обнародва Закона за МВР без да поставя условия

Президентът ще обнародва Закона за МВР без да поставя условия

"Президентът Росен Плевнелиев ще обнародва Закона за МВР без да поставя условия", съобщи началникът на кабинета на президента Екатерина Захариева.

"Когато се обнародва закон, не може да се поставят условия - или издаваш указ за обнародването му, или налагаш вето, тогава когато имаш аргументи. Така че президентът ще обнародва закона, който дойде вчера следобед в администрацията на президентството, без да поставя каквито и да било условия за смени. Това което президентът каза, е, че има какво да се желае в работата на службите", каза Захариева.

Началникът на кабинета на президента смята, че трябва да има контрол за използване на СРС-та и спекулациите на тази тема да спрат.

"Това наистина трябва да се пресее, да се пресее и използването по незаконен начин и дори ако щете спекулациите за това дали се използват, или не. Защото съм убедена, че голяма част от това са спекулации, просто всичките сме в някакъв "Джеймс Бонд сценарий" - постоянно някой ни подслушва, някой ни следи", коментира Захариева.

По думите и, тогава, когато си наруши закона, такъв какъвто е, трябва да понесеш отговорност.

Сподели:

Коментари (0)

Държавният чиновник Иво Христов продължава да бълва политическа пропаганда

Държавният чиновник Иво Христов продължава да бълва политическа пропаганда

Само техническото време пречи партията на Румен Радев да бъде регистрирана преди изборите, коалирането на политическата класа срещу него го прави в единствена алтернатива

 Цветлин Йовчев: Мистерията „Петрохан“ поставя въпроса къде се е счупила държавата 

Цветлин Йовчев: Мистерията „Петрохан“ поставя въпроса къде се е счупила държавата 

Не приемам хипотезата за престъпление срещу републиката, но е странно, че първа ДАНС е била на мястото, на което се открити трите трупа

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

Крум Зарков: Имам очаквания да съм следващият председател на БСП

С Румен Радев поддържам отношения на взаимно уважение, но не бих водил диалог с него, изтъкна още кандидатът за лидер на социалистите