13 Януари, 2026

Протест пред парламента, заради рестарта на АЕЦ „Белене”

Протест пред парламента, заради рестарта на АЕЦ „Белене”

Демократична България призовава на протест пред парламента, на 6 юни от 8,30 ч. Поводът е, че в дневния ред на Народното събрание е включена точката за рестарта на АЕЦ "Белене". 

„Управляващите обясниха, че реализирането на проекта е възможно включително и с междудържавен заем от Русия. 
Това е в пълно противоречие с направените многократно досега заявления, че държавата няма да дава допълнителни пари за "Белене".
Само с присъствие пред парламента можем да заявим несъгласието си с кражбата "Белене". 
Да излезем и да попречим на Коалицията "Кражба" между ГЕРБ и БСП, и енергийната мафия да налее нови милиарди в гьола "Белене". 
Не на енергийната колонизация от Русия. 
Не искаме родината ни да бъде водена на Изток. 
Искаме Европа и енергиен суверенитет. 
Трябва да сме там. Да ги посрещнем пред входа на парламента”, призовават в социалната мрежа организаторите.
Сподели:

Коментари (0)

Радев обяви кога връчва втория мандат

Радев обяви кога връчва втория мандат

Втората възможност за съставяне на правителство обаче също изглежда обречена след изявленията на лидерите на ПП-ДБ

Трифонов към РСМ: „Насила хубост не става“, ще мечтаете скришом да имате български паспорти

Трифонов към РСМ: „Насила хубост не става“, ще мечтаете скришом да имате български паспорти

"Преди много години съм бил в Скопие и никога няма да забравя как се стъписах, когато видях пред българското посолство, на отсрещната стена, огромен надпис с големи черни букви: „Бугари мрете“.. Ще гледате Европейския съюз през крив макарон. Щото, обективно погледнато, вие точно това заслужавате."

Андрей Райчев: Не знам дали Радев ще играе на изборите, но знам коя е последната му спирка

Андрей Райчев: Не знам дали Радев ще играе на изборите, но знам коя е последната му спирка

Не е въпросът да правим сглобка, а да има лидер, който да кара влака, за да върви държавата напред, смята социологът