15 Март, 2026

"Протестна мрежа" иска оставката на правителството

"Протестна мрежа" иска оставката на правителството

Основни закони, включително и Конституцията на България, са подложени на ежедневна и постоянна гавра, страната се превръща в място на абсолютно беззаконие, управлявано от сенчести субекти и по неясни правила. Това пишат в отворено писмо до медиите от "Протестна мрежа" и настояват за оставката на правителството.

Ето пълния текст на писмото:

"След поредицата изблици на насилие, на които сме свидетели през последните седмици и пълната неспособност на институциите и правителството да изпълняват своите ангажименти, настояваме за оставката на този кабинет.

Обстановката в България е такава, че на практика няма значение дали имаме или нямаме правителство. Нито една институция не функционира, нито една от ключовите роли на държавата не бива изпълнявана от нейните органи.

Основни закони, включително и Конституцията на България, са подложени на ежедневна и постоянна гавра, страната се превръща в място на абсолютно беззаконие, управлявано от сенчести субекти и по неясни правила.

Вече бе достигната точката, в която държавата не е в състояние да гарантира основни права на своите граждани, нито да защити имуществото и живота им.

Случващото се през последните седмици и месеци е пряко следствие от несъстоялите се реформи, от отказа от правов ред и справедливост и от влиянието на #кой върху всички структуроопределящи институции и системи в държавата и води до сериозен обществен разпад.

Това не може да продължава повече.

Единственият начин да излезем от спиралата на самоунищожението на държавността е решителността.

Съзнаваме тежестта на оставката на правителството в този момент, но в същото време отказът от такава е още по-пагубен за страната ни и за цялото общество. Трябва да започнем на чисто и да изградим институционалността и държавността в България, да възстановим доверието в институциите и разкъсаните обществени връзки. Вече е очевидно, че това не може да стане при настоящото управление."

Сподели:

Коментари (0)

Зарков: БСП ще вземе заем, за да финансира предизборната си кампания

Зарков: БСП ще вземе заем, за да финансира предизборната си кампания

Въпреки данните на социолозите, той демонстрира увереност, че БСП ще бъде представена в следващия парламент

Слънчев неделен ден, със сутрешни мъгли на изток

Слънчев неделен ден, със сутрешни мъгли на изток

Максималните температури ще бъдат между 13° и 18°, в София – около 15°

Разкриха канал за контрабандно месо и незаконна кланица край Ихтиман

Разкриха канал за контрабандно месо и незаконна кланица край Ихтиман

През последните дни са задържани няколко камиона с дребен рогат добитък от Румъния, където има огнища от шарка по дребните преживни животни