5 Декември, 2025

Психично болен се барикадира в Горна баня, стреля по полицаи

Психично болен се барикадира в Горна баня, стреля по полицаи

Въоръжен мъж се барикадира в дома си в Горна баня, съобщи БНТ. По първоначална информация той е стрелял по полицаи. Районът на инцидента е отцепен.

Той е въоръжен с въздушна пушка и се барикадира в дома си, след като рани баща си. В момента продължава да стреля напосоки по полицаите, които са отцепили района.

Преди две години същият мъж - 37-годишният Лъчезар, отново се беше барикадирал в къщата си и стреляше по хората. Тогава стана ясно, че преди пет години той е бил освидетелстван.

От МВР потвърдиха за инцидента. Според пресцентъра на вътрешното министерство около 18.30 часа тази вечер е постъпил сигнал за мъж с влошено психично здраве, който е произвел възпроизвел изстрели. Веднага към мястото са насочени екипи на столичната полиция. При пристигането си те установили, че 37-годишният мъж се е заключил в дома си. По първоначални данни, той е произвел изстрелите с въздушно оръжие.

Районът е отцепен с оглед осигуряване на безопасността на живущите. На място има екипи на полицията, пожарната и Бърза помощ. Правят се опити за осъществяване на контакт с мъжа.

От МВР не потвърждават информацията за пострадали.

Сподели:

Коментари (0)

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

Закопчаха 4-ма с наркотици и ножове, 3-ма от тях са били арестувани и за провокации на протеста

В колата са открити различни видове наркотици - марихуана, кокаин, амфетамини, кристали, както и таблетки ксанакс. Освен дрогата, у задържаните са намерени и ножове и боксове..

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Тристранката се събира на ключова среща за Бюджет 2026

Управляващи, синдикати и бизнес ще търсят формула, която да позволи актуализиране на план-сметката така, че да отрази интересите на всички страни

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

ПП-ДБ с вот на недоверие днес срещу правителството на Желязков

Другата седмица, когато се дебатира вотът, ще има още по-голям протест, заканиха се от коалицията. Мотото ще бъде: „Стига!  Достатъчно! Дайте шанс на бъдещето на България.“