Стрелецът от бул. "Черни връх" беше освободен. Прокуратурата постанови 1000 лева гаранция за Ивайло Младенов, тъй като смята, че нямало опасност гардът на Алексей Петров да се укрие или да извърши ново престъпление.
Във вторник Софийската районна прокуратура повдигна обвинение на 46-годишния Ивайло Младенов за стрелбата на столичния булевард "Черни връх" в понеделник вечерта.
Той е обвинен за това, че е причинил средни телесни повреди на Григор Илиев на 19 години и Марио Петров на 30 години. Двамата бяха ранени в краката. За това престъпление законът предвижда наказание лишаване от свобода от две до десет години.
Още от България
Нощно бдение срещу закриването на Комисията по досиетата - тази вечер от 20,30 ч. пред мемориала на жертвите на комунизма
Историческата памет не е въпрос единствено на миналото - тя е фактор за националната сигурност, казват организаторите на протеста
Да подкрепим протестното бдение пред мемориала на жертвите на комунизма
Всички демократично настроени граждани и партии, без значение на религиозна и етническа принадлежност трябва да подкрепят бдението срещу закриването на Комисията по досиетата
Жълт код за опасно време в цялата страна
Слънчево и горещо ще се задържи времето до средата на седмицата, температурите са между 34° и 39°, за София – около 34°.