"Наблюдаваме много внимателно ситуацията в Хитрино. Има усложняване, изтичане на газ от две цистерни. Трябва да обмислим последващите дейности", заяви министърът на вътрешните работи Румяна Бъчварова след заседание на Кризисния щаб.
Тя прогнозира, че времето необходимо за източването на цистерните ще е по-дълго от предвиденото и призова хората от Хитрино да не се опитват да влязат в селото.
"Снищи имаше теч само от една от цистерните, имаше и контролиран факел, за да не се увеличи налягането. Но през нощта той угасна и сега се очаква населеното място да бъде обгазено. На място са най-добрите специалисти, с които разполага МВР и доброволци, които рискуват живота си в момента", заяви главният секретар на МВР Георги Костов.
Бъчварова обясни, че в момента се прави повторен оглед.
Костов съобщи, че сутринта е имало опит хора от селото да преминат през блокадата и обеща да хората от екипите да нахранят домашните животни и хората да не се опитват да влязат в Хитрино.
"Там има действително бедствие", ядосано се обърна той към журналистите.
Още от България
Стартира гражданска инициатива за референдум и избор на нов национален празник
Настояваме президентът на Република България да упражни правото си по чл. 10, ал. 1, т. 2 от Закона за пряко участие на гражданите в държавната власт и местното самоуправление (ЗПУГДВМС) и да направи предложение до Народното събрание за произвеждане на допитването
Николай Нанков: Правителството взема средства от Северозапада, за да ги даде на София
"Всички я обичаме като столица, но не може само тя да получава субсидии"
Проф. Константинов: С машини като нашите гласуват само в Индия, Бутан, Бразилия, Венецуела, никъде в Европа
Според математикът това е една абсолютна болест, заради която ще бъдат отблъснати поне 500 000 избиратели