13 Февруари, 2026

Р. Кънев: Премиерът може да разпусне правителството заради натиск от ДПС

Р. Кънев: Премиерът може да разпусне правителството заради натиск от ДПС

"Не е възможно от Драгалевци или от Банкя да ми нареждат какво да правя. Иван костов не е такъв човек. Той наистина излезе от политиката и няма да се натряска и на коледен купон да сменя лидера на ДСБ". Това зави пред Нова ТВ Радан Кънев. 

"От кръжока на Цацаров и Георги Колев първи заявиха, че  няма да напускат ВСС, след като им беше поискана колективна оставка. Докладът на Европейската комисия показа, че проблемите в правосъдната система са в прокуратурата, както и в подмяната на текстовете, които с Христо Иванов предлагахме да бъдат гласувани", каза още Кънев.

Лидерът на ДСБ допълни, че подозира ГЕРБ в опит да се самосвалят, тъй като Борисов не издържал на натиска на ДПС. "След като се разбрахме в Реформаторския блок, че няма да подкрепяме правителство на ГЕРБ, а в последния момент го направихме, на пресконференцията, на която го обявихме, имах чувството, че кръвното ми е 180 на 120", каза още депутатът. В новия си проект той очаквал да влязат хора като Трайчо Трайков и Евгени Кънев, но не би приел Лютви Местан. По думите му бившият лидер на ДПС в момента търси солидарно, тъй като е заплашен от мафията. 

Сподели:

Коментари (0)

Шефът на Антикорупционната комисия Антон Славчев подаде оставка - парламентът я прие

Шефът на Антикорупционната комисия Антон Славчев подаде оставка - парламентът я прие

Решението беше прието с 203 гласа „за” и 1 „против”

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата  Мюнхенска конференция по сигурността

Йотова пристигна в Германия за откриването на 62-рата Мюнхенска конференция по сигурността

Във форума се очаква да се включат близо 50 държавни глави и правителствени ръководители от цял свят. 

Веселин Вучков: Няма да бъда служебен вътрешен министър

Веселин Вучков: Няма да бъда служебен вътрешен министър

„Не ми е безразлично как изглеждат съдебна система, служби за сигурност, МВР - промени на тази плоскост не се правят от служебно правителство"