15 Април, 2026

Р. Овчаров твърди: Енергетиката ни е фалирала

Р. Овчаров твърди: Енергетиката ни е фалирала

"Бизнесът е прав да протестира, при положение, че с високата цена на тока се орязват печалбите. Друг е въпросът дали се намира правилният баланс. КЕВР се опита да наложи рамка от мерки, но започнатото не бе довършено", заяви бившият енергиен министър Румен Овчаров пред бТВ. 

"За да се реши проблема с енергетиката и дефицитете в НЕК трябва да се направят две неща - да се намалят разходите и да се увеличат приходите. Нито едното се прави, нито другото", категоричен бе Овчаров.

Според него, енергетиката е фалирал сектор и е "на доизживяване".

Що се отнася до политиката на сегашното правителство за сектора, Овчаров отсече: "Много желание, но малко компетентност".

Овчаров прогнозира, че цената на газа ще пада, което означава, че наесен няма да поскъпва парното.

По отношение бъдещето на правителството, той заяви, че Борисов няма проблеми с настоящата коалиция и нарече "БСП стабилно, но в много ниска позиция".

Сподели:

Коментари (0)

Военни транспортни самолети „С-17 Globemaster“ кацат на варненското летище

Военни транспортни самолети „С-17 Globemaster“ кацат на варненското летище

Полетите се извършват въз основа на реципрочно постоянно (блоково) дипломатическо разрешение, предоставено от страната ни по силата на действащото законодателство

Дрон изплава на южния плаж в Несебър

Дрон изплава на южния плаж в Несебър

Специализиран екип от ВМС транспортира до Военноморска база – Бургас открития на плажа в Несебър дрон

България ще получи средства за участие в 8 европейски проекта в областта на отбраната

България ще получи средства за участие в 8 европейски проекта в областта на отбраната

Български специалисти ще се включат в проект за близо 5 млн. евро за оценка на разузнавателни данни с помощта на квантови технологии, както и в проект за близо 79 млн. евро за целите на военноморските сили.