"България днес е проевропейска сила в Югоизточна Европа, стабилна страна, с балансирана политика, основана на нашите ценности", заяви президентът Росен Плевнелиев след срещата си тази сутрин с новоизбрания председател на Парламентарната асамблея на Съвета на Европа Педро Аграмунт.
"Даваме пример в региона за търпимост, не за омраза. Гордеем се с това, че днес нашата страна е приятел с всички държави от региона. България е демократична страна, която бележи напредък, реформира се. Пред нас има открити въпроси, но единственият път за тяхното решение е действително посочване на проблемите, истинско обсъждане, честно търсене на диалог на основата на ценностите. Нямаме възможност да се отклоняваме или да се бавим в решаването на откритите проблеми", заяви президентът.
Още от България
Николай Ненчев: Предстои битка за свободата ни, времето за разум е днес
Само ако успеем да обединим целия демократичен спектър, без да се делим на „малки“ и „големи“, можем да спечелим президентската институция и да възстановим демократичния баланс в държавата
Крум Зарков: Ако Йотова се кандидатира за президент - това е кандидатът на БСП
"Естествено е първата жена президент в България да бъде избрана и на собствено основание на изборите през есента"
Явор Божанков: Ако почти любовните съобщения между лидерите на ПП и Пеевски бяха автентични....
"Ако и аз бях хейтър, щях да съм написал в онзи момент стихотворение до лидерите, които се бореха през това време с MAFIATA", пише той