11 Февруари, 2026

Радан Кънев: Борисов се държа адекватно с Макрон, за разлика от Радев

Радан Кънев: Борисов се държа адекватно с Макрон, за разлика от Радев

Радан Кънев

Страната ни е била лидер на Балканите единствено при Иван Костов

„Ако исканията на Еманюел Макрон се изпълнят, бизнесът ни ще пострада. Резервираното поведение на Бойко Борисов бе доста по-адекватно от това на Румен Радев“. Това заяви пред БТВ бившият лидер на ДСБ Радан Кънев. Според него нито Франция, нито България са имали кой знае какъв ефект от двустранната среща. 

"Има разлика от това да искаме и да сме лидери на Балканите. Единствено сме имали подобна роля при управлението на Иван Костов. Виждали сме как се отказва убежище на албански бежанци, както и предоставяне на Македония на десетки бойни танкове. За съжаление днес си траем за кризата в отношенията между Сърбия и Македония. За това носят вина българските социалисти, които са в близки отношения с партията на Милошевич. Бойко Борисов на срещата си с Макрон задочно зае позицията на Македония", коментира Кънев.

"От 2001 година бяхме забравили за Македония и допуснаха техните служби да се държат като у дома си. Допуснахме Македония под чуждо командване да пропагандира пробългарското", заяви Радев. Той допълни, че за 100 дни от кабинета на Борисов най-доброто, което е направено е сближаването с македонците.

Сподели:

Коментари (0)

 „Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

„Алфа Рисърч“ : Гребенът на вълната няма да е само за Радев

"Той остава на равнището на общи формули – борба с олигархията, справедливост, съдебна реформа, независимост – но без яснота какво конкретно се предлага и как ще бъде реализирано. По външнополитическите теми двусмислеността е още по-видима", твърди Боряна Димитрова . 

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

Слави Трифонов: ПП–ДБ действат панически по казуса „Петрохан“ - чакат Гюров да стане премиер и да замете всичко

"Те почти всички са излезли от разни НПО организации, получават пари през НПО-та, дават държавни пари на същите НПО-та и сега се сетили, че няма контрол"

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Комисия на СОС отхвърли предложението площад "Александър Невски" да носи името на св. Иван Рилски

Близо година разглеждането на предложението се отлагаше под различен предлог