25 Март, 2026

Радан Кънев: ДСБ не е част от днешната трагикомедия и самоунижение

Радан Кънев: ДСБ не е част от днешната трагикомедия и самоунижение

"Нека е ясно, че ДСБ не е част от днешната трагикомедия и самоунижение. И със сигурност нашият кандидат за премиер не се казва Бойко Борисов." Това написа лидерът на ДСБ Радан Кънев по повод получения и приетия мандат за съставяне на правителство от зам.-председателя на СДС Румен Христов.

Той прие мандата от президента Плевнелиев от името на Реформаторския блок, но в президентството не отидоха нито представители на ДСБ, нито на ДБГ.

Христов щял да държи мандата до идния понеделник и през това време да го предложи на ГЕРБ. Той не виждал причини за предсрочни избори,но имало много сериозни причини да го задържи: "кризата в Италия, несигурността в Македония, политическите колебания в Румъния и, не на последно място, трагедията в Хитрино".

Всъщност при държавния глава Росен Плевнелиев отидоха четирима "реформатори", сред които не беше нито един от партийните лидери на формациите в РБ-2.

Румен Христов беше придружен от Борислав Великов (БНД), Костадин Марков (СДС) и Александър Христов (БЗНС).

Сподели:

Коментари (0)

Андрей Гюров и Надежда Нейнски поканиха Христо Грозев да помага в борбата с хибридните заплахи

Андрей Гюров и Надежда Нейнски поканиха Христо Грозев да помага в борбата с хибридните заплахи

Той разказа за наскоро направени разкрития за руски шпиони, действали на територията на Европейския съюз, както и за новите разкрития на Организацията за забрана на химическите оръжия, че оръжейният търговец Емилиян Гебрев е бил отровен с бойно-отровно вещество от групата на „Новичок“

Мистериозна тръба бълва отрова, изби рибата в язовир "Дибич"

Мистериозна тръба бълва отрова, изби рибата в язовир "Дибич"

Извършен е обход, при който са забелязали тръба и изтичаща от нея течност с неустановен произход, съобщиха от ОА-Шумен.

ИТН събират подписи за извънредно заседание на НС за "Петрохан", ГЕРБ ги подкрепи

ИТН събират подписи за извънредно заседание на НС за "Петрохан", ГЕРБ ги подкрепи

Причината за това е излязлата информация за продължаващите уволнения в МВР, предприети от министър Дечев, на хора ангажирани със случая