30 Януари, 2026

Радан Кънев: Референдумът беше лош политически ход

Радан Кънев: Референдумът беше лош политически ход

Референдумът беше лош политически ход, казах го на президента. Въпреки това е важно да се въведе електронното гласуване, което ще има ефекта, който хората мислят, че ще има мажоритарното гласуване. Това заяви съпредседателят на Реформаторския блок Радан Кънев в ефира на Нова телевизия.

„Когато на човек му се забелязва отсъствието, си носи рисковете. Всички колеги знаеха, че ще отсъствам. Изговориха се всякакви глупости, имаше сериозни разговори за това, което се случва около нас. Няма разминаване между моето мнение и това на колегите, гласували в парламента срещу въпрос за мажоритарното и задължителното гласуване, това е наша отдавнашна позиция” допълни още депутатът.

Той е категоричен, че на много места ще издигнат българи-мохамедани и това е разбиване на модела на монопол на ДПС сред тези общности. „Не може в насипно състояние да се случи реформата. В близките месеци цялото мнозинство трябва да оправдае тезата, че ДПС участва във властта. В момента в който влиянието на Пеевски се увеличава” заключи Кънев.

Сподели:

Коментари (0)

Облачно и топло за сезона, с дъждове

Облачно и топло за сезона, с дъждове

Температурите се почти без дневен ход. Максималните на повечето места ще бъдат между 4° и 9°. Слънцето в София изгрява в 7 ч. и 43 мин. и залязва в 17 ч. и 37 мин. Продължителност на деня: 9 ч. и 54 мин.

Наводнение ограничи движението по пътя Ивайловград – Славеево към Гърция

Наводнение ограничи движението по пътя Ивайловград – Славеево към Гърция

Водачите изчакват на място. Движението се регулира от служители на ОД на МВР – Хасково и Регионалната дирекция „Гранична полиция“ – Смолян

Спортното министерство стартира първата програма за финансиране на младежки центрове

Спортното министерство стартира първата програма за финансиране на младежки центрове

Програмата за 2 400 000 евро осигурява устойчивото функциониране на младежките центрове в страната за подкрепа на младите хора в тяхното личностно, социално и професионално развитие