27 Април, 2026

Райдовски: БСП са лицемери, нямат право да говорят да досиетата на ДС

Райдовски: БСП са лицемери, нямат право да говорят да досиетата на ДС

БСП са лицемери и демагози. Те гласуваха този закон досиетата, който е много по-гнусен от предложения по времето на Методи Андреев като шеф на Комисията по досиетата. Така коментира в студиото на БНТ бившият разузнавач Красимир Райдовски искането на социалистите да бъде закрита Комисията по досиетата.

Въпреки отправените критики, самият той също смята, че тази комисия трябва да бъде закрита и на нейно място да бъде създаден Институт за национална памет.

Години наред тази комисия, използва своите решения като тояга. Убеден съм в това – продължават да бъдат прикривани едни хора, макар да влизат в номенклатурата, а други да се обявяват като сътрудници на ДС, особено когато им предстои растеж в кариерата. Тук аз говоря за технологията на оповестяване. Аз не мога да си обясня това, освен с някаква шуробаджанащина на политическа основа. Освен това там се върши и друго – всяко едно дело се разпищолва и куче влачи – диря няма. Вадят се публично имена на хора, които нямат нищо общо с ДС. Знаете ли колко много дела са спечелени вече? Затова смятам, че тази комисия си превиши правата. Тя трябва да бъде закрита и да се създаде този Институт за национална памет. Само така никой не може никого да крие, категоричен е Красимир Райдовски. 

Сподели:

Коментари (0)

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Министри отдадоха почит към паметта на жертвите и репресираните на остров Персин

Преди да предаде властта служебният кабинет призовава да се обединят усилията за обявяването на лагера „Белене“ за групова недвижима културна ценност

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

Калина Андролова: Хора, налице е пълно изтрещяване по Румен Радев

"Онзи ден алгоритъмът на Фейсбук ми предлага да последвам някаква жена, която е написала, че дала на група индийски астролози да правят ведически хороскоп на Румен Радев преди изборите без да знаят, че това е той. И те й казали, че бил голям политик, Цезар на цезарите и Сократ на идващото политическо време и пр.", пише тя

Прокуратурата разследва случая с 14-годишното момче, паднало с парапет от тераса на НДК

Прокуратурата разследва случая с 14-годишното момче, паднало с парапет от тераса на НДК

Изискана е комплексна видеотехническа и лицево-идентификационна експертиза на приобщените по делото записи от видеокамери и техническа експертиза на иззетия по делото метален парапет