Народните представители ще разгледат в пленарна зала референдума на бизнесмена Веселин Марешки - Референдум 2016. Това е трета точка от дневния ред на парламента.
2644 подписа не достигнаха за преминаването на границата от 400 000 и директното насрочване на допитването. Затова сега депутатите трябва да преразгледат въпросите, да ги коригират или да спрат някои от тях.
В същото време самият Марешки и негови поддръжници организират демонстрация пред Парламента в подкрепа на Референдума. Депутатите днес трябва да определят и датата за президентските избори - ГЕРБ предлагата те да се проведат на 6 ноември, ДПС - на 30 октомври, а БСП - на 23 октомври.
Още от България
МС смени Петко Салчев като представител на държавата в надзора на НЗОК
На негово място е определен Христо Стоянов
Опасно мъртво вълнение по Южното Черноморие, морето взе нови жертви
На повечето плажове влизането в морето е забранено
Шефът на американските ВВС ген. Уилсбах прие командира на военната ни авиация ген. Русев
Генерал-майор Русев се срещна с военнослужещи от българските Военновъздушни сили, които преминават обучение за пилоти на F-16 в базата „Морис“ в Аризона