14 Юли, 2026

Решено: Държавата поема изцяло лечението на онкоболните у нас

Решено: Държавата поема изцяло лечението на онкоболните у нас

Механизъм за осигуряване на допълнителни 12 млн. лева за лечение на пациентите с онкологични заболявания е бил съгласуван днес между премиерът Бойко Борисов, министъра на финансите Владислав Горанов и министъра на здравеопазването Петър Москов, съобщи пресслужбата на кабинета. Средствата, събрани благодарение на добрата работа на приходните агенции, ще позволяват Националната здравноосигурителна каса да покрива 100% от лечението на злокачествени заболявания през тази година.

Парите, които ще бъдат допълнително преведени на НЗОК, ще гарантират възможността да се използва пълноценно новата апаратура, която беше закупена през миналата и в началото на настоящата година. Така ще се подпомогне лечението на онкоболните в България.

Всяка година се откриват около 35 000 нови случаи на подобни заболявания. Досега пациентите плащаха процедурите от джоба си и в много от случаите пътуваха за лечение в чужбина, припомнят от правителствената информационна служба. По-късно днес министрите на финансите и на здравеопазването ще дадат обща пресконференция по темата.

Сподели:
ДБ предлага отпадане на  12-месечния срок за изменения на фирмени документи, въведени със закона за еврото

ДБ предлага отпадане на 12-месечния срок за изменения на фирмени документи, въведени със закона за еврото

Така отпада необходимостта то да бъде изпълнявано в изкуствено определен срок, който не е обусловен от защита на права на трети лица, от стабилността на търговския оборот или от изискване на правото на Европейския съюз

Константин Проданов се ожали:  Кабинетът плаща сметката, която някой друг е навъртял

Константин Проданов се ожали: Кабинетът плаща сметката, която някой друг е навъртял

Той отхвърли твърденията, че действията на министър Демерджиев са били негова самостоятелна инициатива и че той не е получил политическа подкрепа

Ивайло Мирчев: Стоян Мавродиев може да се превърне в ключ за модела с кредити от ББР

Ивайло Мирчев: Стоян Мавродиев може да се превърне в ключ за модела с кредити от ББР

Той знае достатъчно и може да разкаже достатъчно, стига да има желанието да го направи", подчерта

Коментари (0)