Дясната ръка на Георги Първанов в АБВ Румен Петков направи бърз анализ пред журналисти по темите за здравеопазването, вероизповеданята и мигрантската криза. "Въпросът с мигрантската криза не е решен и не се отива към затихване. Българското правителство, което и да е то, трябва да направи оценка на здравната картина, здравословното състояние в бежанските лагери, оценка на заплахата. Това е един от най-големите провали на този здравен министър, който си отива. Това трябва да започне веднага служебното правителство и после титулярното такова“, заяви бившият вътрешен министър.
Според него една част от тези хора са целево изпратени в България. „Става дума за хора, които не бягат от война и не търсят социална закрила. Те имат съвсем различни мотиви. Каква държава имаме, след като в събота и неделя висши функционери на турското правителство обикалят храмови джамии и се срещат с имами в Русе и Шумен, без каквото и да е отношение на българските институции. Показваме на тези хора, че могат да са формирани от другаде. Държавата няма въобще отношение към това вероизповедание“, подчерта зам.-председателят на АБВ. Според него България действително може да се превърне в гето. По думите му нежеланието на ГЕРБ и Бойко Борисов за решаване на този проблем показва, че това НС е изчерпано.
Припомняме ви, че това не е първият бивш вътрешен министър, който е вещ по въпросите със здравеопазването. Наследникът му в тройната коалиция Михаил Миков също неведнъж е канен да участва на цели дебати за здравната реформа, въпреки че и двамата бесепари, единият от които вече бивш, имат юридическо и математическо образование.
Още от България
Станислав Балабанов, ИТН: Не сме готови да подкрепим Атанас Атанасов
Балабанов присмя на резервите на ДБ, че при управление с „Възраждане“ Путин ще подчини България
Слънчево и малко по-топло
Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит