5 Януари, 2026

Русофили плашат с убийство Иво Инджев

Русофили плашат с убийство Иво Инджев

Русофили заплашиха с обесване журналиста Иво Инджев. В електронната си поща той е получил 3 предупредителни писма в един и същи ден, а в едно от тях е заплашен дори с обесване. Атаките станали крайни, след като преди дни публикувал в блога си призив за митинг под надслов: „Стоп на Кремълската агресия в България“. Той ще се проведе на 21 февруари, събота от 11:00, пред Президентсвото в София.

"Подобни хора звучат самоуверено и искат да покажат, че са безнаказани. Всеки ден ме плашат със смърт", коментира пред Faktor.bg Инджев. Той е категоричен, че заплахите идват от болни хора, които защитават политиката на Владимир Путин и не търпят друго мнение в България.

"Не приемам сериозно заплахите, но те са индикация за безнаказаност. Аз не мога да не казвам какво мисля, но не мога да ходя с охрана постоянно и да се крия. В същото време всичко това не е бутафорно, както изглежда. На улицата ме псуват в лицето, защото съм публично лице. Постоянно попадах на един човек, който искаше да се саморазправи с мен", призна журналистът. Той допълни, че е кауза пердута да пуска жалби в полицията и службите, защото знае, че няма да има никакъв резултат.

"Това се случва в европейската столица София. Вината е солидарна, службите дали се заели с моя случай, не знам, но знам, че спасение от простотията е еволюцията", каза още Инджев.

Сподели:

Коментари (0)

Мицоски наглее: Моят майчин език е македонският! На България това ѝ пречи, не мога да помогна

Мицоски наглее: Моят майчин език е македонският! На България това ѝ пречи, не мога да помогна

Той каза още, че правителството в Скопие в момента няма никакви контакти с България

"Армията"  отдаде почит на Димитър Пенев

"Армията" отдаде почит на Димитър Пенев

Поклонението пред тленните останки на Стратега е утре, 5 януари от 10:00 ч. на Националния стадион

 Патриархът Български Даниил не пропусна да услужи на режима на Путин

Патриархът Български Даниил не пропусна да услужи на режима на Путин

Информацията на руското посолство за 148-годишнината от освобождението на София е от пропагандната машина на режима - агенция ТАСС , а това не е никак случайно