22 Януари, 2026

С. Малинов: Заплаха за правителството няма

С. Малинов: Заплаха за правителството няма

"ГЕРБ бламира доверието с РБ защото се отметна от договореното за конституционната реформа", заяви евродепутатът и член на НС на ДСБ Светослав Малинов.

"Заплаха за правителството няма, но е важно хората да видят, че в РБ има едно по-радикално крило и се противопоставя на тази неискреност и зависимост на премиера", коментира той, но отказа да отговори на въпроса от кого е зависим.

"Петър Москов подаде оставка като член на ръководството на ДСБ и остава министър. За определени политики той ще бъде подкрепян от ДСБ и в това няма нищо странно", каза той.

"Не сме доволни от това, което стана и нека да е ясно, че ще има радикално крило в РБ. Ние в момента сме разделени в действията си и това възмущава много хора. Трябваше да покажем с действията си, че не сме съгласни. Следващите действия трябва да бъдат взети от лидерите на партиите в РБ", коментира Малинов.

Той оправда действията на съпартийците си с думите "никой нямаше да ни прости преди една година, ако не бяхме направили опит за коалиция и никой от избирателите няма да ни прости, ако сега не бяхме показали несъгласието си".

Сподели:

Коментари (0)

Българските евродепутати се разцепиха: 7 „за“, 9 „против“ съдебна проверка на сделката ЕС–Меркосур

Българските евродепутати се разцепиха: 7 „за“, 9 „против“ съдебна проверка на сделката ЕС–Меркосур

Няма яснота кога Съдът на ЕС в Люксембург ще се произнесе – при предишни подобни случаи това е отнемало между 16 и 26 месеца.

КЕВР започва извънредна проверка в столичната „Топлофикация” заради зачестяването на авариите

КЕВР започва извънредна проверка в столичната „Топлофикация” заради зачестяването на авариите

Проверяващият екип има за задача да установи дали „Топлофикация София“ ЕАД е нарушила издадените от Комисията лицензии за производство на топлинна, на топлинна и електрическа енергия и за пренос на топлинна енергия.

Андрей Ковачев за претенциите на Тръмп: Съдбата на Гренландия и на Европа не може да се решава със сила

Андрей Ковачев за претенциите на Тръмп: Съдбата на Гренландия и на Европа не може да се решава със сила

Евродепутатът защити и споразумението с Меркосур, като заяви, че то има стратегическо значение за европейската икономика и ще донесе ползи за бизнеса и заетостта, без да бъдат нарушени високите стандарти на ЕС.