Община Бургас премахна днес 28 незаконни жилищни постройки в комплекс "Меден рудник", съобщи flagman.bg. Освен тях бяха съборени още 10 спомагателни обекта като огради, пристройки и друг тип помещения.
Припомняме, че незаконните обекти се намираха върху терен в улична регулация и тротоари. Това наложи да започне административна процедура. На собствениците им бяха връчени констативни актове и заповеди за доброволно премахване. Процедурата не беше обжалвана, след което започна събарянето на сградите.
В момента на мястото има достатъчно общинска техника, която събира строителните отпадъци.
Почистването на района ще приключи окончателно следващата седмица. На акцията присъства и кметът Димитър Николов, който се опита да разговаря с живеещите в незаконните къщи. Разговор не се получи и напрежението едва бе овладяно от органите на реда.
Над 50 незаконни постройки са премахнати от началото на годината в квартал "Горно Езерово". Служители на Община Бургас правят непрекъснато проверки и при установяването на незаконно строителство, се прилагат съответните процедури, предвидени в закона.


Коментари (0)