Ромският барон не е подавал декларации от 2002 до 2010 г. След повдигане на обвинението се е възползвал от дадената му от закона възможност да плати задълженията си към държавния бюджет и е внесъл общо 239 472 лева. Сумата представлява главници и лихви по тях.
По тази причина той е привлечен за обвиняем по по-леко наказуем състав от закона. Предвиденото наказание в него е лишаване от свобода до 3 г. и глоба до 1000 лева.
В момента Рашков е в затвора, където излежава присъда от 2,6 г. за заплаха за убийство на Веселин Христов, роднина на прегазения Ангел от Катуница. Внукът му, който е и негов съименник, е зад решетките за 2 години по същото обвинение.
Още от България
България предаде на Румъния председателството на Процеса за сътрудничество в Югоизточна Европа
През тази година се навършват 30 г. от учредяването на ПСЮИЕ по инициатива на България през 1996 г.
Йотова към Силяновска: Очакваме РСМ да изпълни европейските критерии за членство в ЕС
Президентът настоя да се спазват правата на македонските българи и да се сложи край на езика на омразата в Северна Македония
Стоянов отказа да отговори дали България остава в механизма PURL за подкрепа на Украйна
„Министерството на отбраната не предоставя финансовите средства“, заяви той, без да уточни дали правителството възнамерява да продължи участието на страната по механизма и какъв ще бъде българският принос