7 Март, 2026

Съветът за сигурност на ООН се събра заради ударите по Сирия

Съветът за сигурност на ООН се събра заради ударите по Сирия

Съветът за сигурност на ООН провежда извънредно заседание по искане на Русия, на което се обсъждат нанесените по Сирия ракетни удари от САЩ, Франция и Великобритания в отговор на предполагаемата химическа атака в Източна Гута, предават "Франс прес" и "Фокус". Русия предложи прокеторезолюция за осъждане на нападението, но постоянният представител на Великобритания при ООН заяви, че ударите са „и правилни, и легални“ и целят облекчаване на човешкото страдание в Сирия. 

Сподели:

Коментари (0)

Атанас Атанасов: Радев е някаква енигма, опитва се да имитира Сакскобургготски

Атанас Атанасов: Радев е някаква енигма, опитва се да имитира Сакскобургготски

Категорично подкрепям подхода на Емил Дечев по отношение на кадровите промени, МВР и МВнР добре си вършат работата, казва още лидерът на ДСБ

Росен Плевнелиев: Война за България няма и няма да има, не сме цел

Росен Плевнелиев: Война за България няма и няма да има, не сме цел

С кадровите промени се разчиства терена пред Румен Радев, но не вярвам, че той ще получи подкрепата, за която говорят социолозите

Асен Василев:  Позицията на Радев за Украйна е позорна

Асен Василев: Позицията на Радев за Украйна е позорна

По думите му около войната в Близкия изток се правят опити за насаждане на страх, но ситуацията трябва да се разглежда трезво и с реална преценка.