28 Март, 2026

Сбирка на цялото НДСВ 10 години по-късно

Сбирка на цялото НДСВ 10 години по-късно

Две бивши депутатки са се заели да издирят всичките си колеги, с които са загубили връзка през годините. Симеон също е поканен

НДСВ от 2001 г. ще се събере в пълен състав за първи път поне от 10 години насам. Знаково е избрана датата 16 април - Деня на конституцията.

Идеята е да се събере цялото НДСВ така, както започнахме, независимо кой и как се отдели през годините, обясни бившата депутатка Ваня Цветкова. Тя и колежката ѝ и бивше лице на ВСС Анелия Мингова са организаторки на срещата.

Почетен гост на сбирката ще е Симеон Сакскобургготски. Още повече че тя се организира само 10 дни след 6 април - датата, на която през 2001 г. царят обяви в програмна реч намеренията си за влизане в политиката и създаването на НДСВ.

Поканени са депутатите от двата мандата на НДСВ в 39-ото и 40-ото НС, както и такива, които през годините се отцепиха от жълтата партия и отидоха в НИЕ, “Новото време” и БНД. Също и всички жълти министри и зам.-министри от двата мандата, в които участва НДСВ.

“Загубили сме връзка, а е хубаво да се виждаме периодически. Много години бяхме заедно, бяхме продуктивни и позитивни и това не трябва да се губи”, обясни Цветкова. Тя разказа, че повечето от бившите ѝ колеги много се зарадвали на инициативата.

До момента е издирила около 80 от бившите си колеги. Включила е в организацията и жълтата централа, за да се разпращат покани и по имейл, затова очаква да се съберат много повече хора.

Идеята е жълтите да се видят в неформална обстановка, на нещо като приятелска вечеря. Замисълът ни не е политически, но какво ще се случи, тепърва ще видим, обяснява Цветкова.

Сподели:

Коментари (0)

 Асен Василев: Радев е един страхлив лицемер! Лъже, нагажда се, в листите му има агенти на ДС

Асен Василев: Радев е един страхлив лицемер! Лъже, нагажда се, в листите му има агенти на ДС

„Навръх Коледа 2024 г. се подписва предварителното споразумение за „Боташ“, лично договорено от Радев. Оттогава всеки от нас плаща 50 евро през сметките си за ток и газ и ще плаща още 10 години“, заяви той

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Заради лошото време отлагат официалния старт на мотосезона

Началото на сезона трябваше да бъде даден днес в 10:00 часа с водосвет на площад "Княз Александър I Батенберг" и да продължи с мотошествие до резиденция "Бояна".

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Трайков: Мерките ни имат за цел да предотвратят инфлационни процеси в България

Министърът посочи, че през седмицата са проведени срещи с браншови организации и институции за анализ на възможните мерки, като е търсен баланс между разходите за тях и очаквания ефект.