"При избора на здравен министър се действа на принципа "проба – грешка", коментира пред бТВ сестрата на премиера Бойко Борисов д-р Красимира Иванова, която завежда отделението по неонатология в столичната болница "Света София".
"Опитваха с лекари, с юристи, сега може би финансист. За нас тук това няма абсолютно никакво значение точно коя ще бъде определената личност. Един човек може да бъде изключено добър като професионалист и като мениджър, но важен е екипът, с който той ще работи, и волята, която ще има да има реформи", подчерта тя.
Д-р Иванова изтъкна, че с премиера не са обсъждали оставката на проф. Николай Петров от поста.
"В тази насока ние не си говорим. Той си е премиер, има си своите виждания и позиции, аз съм един обикновен работещ лекар в общинска болница. Най-вероятно от различните позиции нещата се виждат по различен начин. Служебни проблеми ние не обсъждаме", подчерта д-р Иванова.
"Аз съм пациентка на проф. Николай Петров, той е бил до мен в много тежък момент, оттогава продължавам да бъда негова пациентка. Имам огромното желание да го видя, където му е мястото - при неговите пациенти, защото той е спасил много човешки животи", изтъкна тя.
По думите й 5 месеца той и неговият екип са били доста амбицирани в много сектори на здравеопазването да се случат добри неща.
Д-р Иванова отбеляза, че не познава най-вероятния бъдещ здравен министър Кирил Ананиев.
"Знам само, че е финансист и шеф на надзора на Здравната каса. От тук нататък той ще ни покаже дали трябва да го уважаваме и зачитаме и ще видим каква реформа ще предложи", изтъкна тя.
Още от България
Слънчево и малко по-топло
Максимални температури между 5° и 10°
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен