12 Февруари, 2026

Шефът на КЕВР: 2015 г. е последна за реформите в енергетиката

Шефът на КЕВР: 2015 г. е последна за реформите в енергетиката

"В съответствие с приетата процедура КЕВР е днес пред вас. Обстоятелствата, че има широк обществен дебат по ценообразуването, изисква безспорно информиране на българското общество". Това заяви от парламентарната трибуна председателят на КЕВР Иван Иванов. "За мен няма по-висока трибуна от тази на Народното събрание. 2015 година е последната година, за да бъдат извършени съществени реформи в енергетиката, ако искаме тя да обслужва населението с прогнозируеми цени и количества. Ние сме в състояние да изпълним този ангажимент към ЕК", обясни Иванов, цитиран от Фокус. 

По думите му, промените в Закона за енергетиката са били първата стъпка, която е позволила да тръгнат реформите. "В тези промени се отбелязва изрично, че България като член на ЕС ще се възползва от единната платформа за продажба на въглеродните емисии. Решенията, които предлага регулаторът, трябва да бъдат следващата стъпка в реформата", каза още Иван Иванов.

Сподели:

Коментари (0)

Ивайло Мирчев: Денев отказа  да отговори дали ДАНС са вербували някого от "Петрохан"

Ивайло Мирчев: Денев отказа  да отговори дали ДАНС са вербували някого от "Петрохан"

"По време на почивката шефът на ДАНС Денев отиде на инструктаж при депутата от ГЕРБ Христо Терзийски пред кабинетите на ДПС Ново начало", каза той

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от  хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Разследват Борислав Сандов за споразумението с хората от хижа „Петрохан“, липсват оригиналите

Това се разбра при изслушване в парламента, където и.ф. председател на ДАНС Деньо Денев отговори, че се води разследване, без да назовава конкретни длъжностни лица

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Антон Славчев подава оставка като зам.-председател на Антикорупционната комисия.

Оставката идва само няколко дни, след като депутатите приеха на второ четене за нейното закриване