27 Юли, 2026

Шофьори искат оставката на Митов, ако до седмица не отвори гръцката граница

Шофьори искат оставката на Митов, ако до седмица не отвори гръцката граница

Настояваме българското правителство, представлявано от министъра на външните работи Даниел Митов, в едноседмичен срок да предприеме конкретни стъпки за защита на българските интереси, тъй като в противен случай ще предприемем необходимите стъпки за неговото отстраняване от заемания пост. Това се посочва в декларация на Българската Асоциация на Сдруженията в Автомобилния Транспорт (БАСАТ) до премиера и министър-председателя. 

Oт там посочват, че със своята декларация искат да поставят най-остро въпроса за бедственото положение на шофьорите по всички гранични пунктове на общата ни граница с Гърция. „Ние настояваме най-категорично за незабавно свикване на Съвета на министрите на външните работи, на които страните от ЕС в спешен порядък да бъдат запознати с действителните размери на възникналия проблем”, се посочва още в декларацията.

Сподели:
Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

Ангел Найденов за "Безмер": Настава една политическа истерия, когато изпълняваме договорите си

"Нотата на Иран от днес не е изключение и не е само до България", разкри той.

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова  би трябвало да е от “Прогресивна България”

Татяна Буруджиева: Вицепрезидентът на Йотова би трябвало да е от “Прогресивна България”

"Тя като че ли повтаря стратегията и тактиката на Румен Радев: казва на всички нещо, което е важно и ключово за тях", посочи политологът.

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Шофьорът на автобус, катастрофирал на „Цариградско шосе“, има 4 фиша за превишена скорост

Автобусът по линия №204 е преминал през останалите ленти за движение, скъсал е мантинелата и е навлязъл в платното за насрещно движение, където удря друга мантинела. В спешното отделение на болница "Пирогов" са откарани двама пострадали.

Коментари (0)