4 Юли, 2026

Сидеров за френския посланик: Айде, да си ходи с мир

Сидеров за френския посланик: Айде, да си ходи с мир

"Поисках френския посланик да бъде отзован, защото той се намеси в съдебната система, а това е недопустимо поведение за дипломат", заяви лидерът на "Атака".

"Ако той беше български посланик щеше да е вече отзован и, може би, дори срещу него сигурно щеше да има заведено дело.", коментира Сидеров.

Според него, в съдебната система има "кривици, но тях трябва да си ги казваме ние".

Той обвини Ксавие дьо Кабан, че има обвързаност между френската фирма "Белведере" с българската фирма "Домейн менада", която според него е свързана с "групоривка, издатели на финансов всекидневник, кръг, обвързан с високостоящи в йерархията" и добави, че френският посланик е действал като лобист на бизнес интереси. 

Според него, последствието от изявлението на дьо Кабан има за цел "една групировка да седне на мястото на друга групировка" в съдебната система.

Той отново обвини правителството в подмяна на приоритетите и подчинение на Запада, както и, че протестите от миналата година са били платени.

"Думата "реформа" се споменава като мантра, а според мен всеки трябва да си върши работата", коментира необходимостта от радикална промяна в съдебната система Сидеров.

"Вярвам, че съдебната система си върши работата и, който иска да прави реформа, да каже каква е, трябва да се спре с практиката чужди посланици да се занимават с нашите проблеми".

"Айде да се загрижат за това, че сме най-бедни", беше коментарът на лидера на "Атака".

"Прекалено и да си ходи с мир, да не го подгони някой ден народът с камъни", закани се Сидеров

Сподели:
Протестиращи срещу Радев: Политиката на кабинета е рискова за страната, зависим е от Русия (обновена)

Протестиращи срещу Радев: Политиката на кабинета е рискова за страната, зависим е от Русия (обновена)

Те изразиха недоволството си от прекомерния дефицит, заложен в бюджета, замразяването на обезщетенията за майчинство и закриването на Комисията по досиетата

София, Бургас, Варна и Пловдив официално поискаха домакинството на "Евровизия 2027"

София, Бургас, Варна и Пловдив официално поискаха домакинството на "Евровизия 2027"

Милена Милотинова заяви, че обществената телевизия търси не просто място за провеждане на най-голямото музикално събитие, а град-партньор, с който който заедно да извърви целия път до май 2027 година

Кабинетът няма договорка с „Литаско“, но от ПБ се надяват да избегнат арбитраж - снишавайки се пред Москва за санкциите

Кабинетът няма договорка с „Литаско“, но от ПБ се надяват да избегнат арбитраж - снишавайки се пред Москва за санкциите

"Ние ценим работата на „Нефтохим“ и не искаме да я загубим като възможност"

Коментари (0)