17 Януари, 2026

Слънце до обяд, дъжд и гръмотевици в Западна България

Слънце до обяд, дъжд и гръмотевици в Западна България

Днес преди обяд ще има временни разкъсвания на облачността. След обяд и привечер отново ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност и на много места в западната половина от страната ще има валежи, гръмотевици и временни усилвания на вятъра. В отделни райони валежите ще са интензивни и има условия за градушки. Максималните температури ще са предимно между 19° и 24°. Това съобщиха от Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ) към Българска академия на науките (БАН) за Фокус.

Атмосферното налягане е по-високо от средното за май - бавно ще се понижава.

Преди обяд по Черноморието ще преобладава слънчево време. След пладне щe има временни увеличения на облачността, но ще остане почти без валежи. Максималните температури ще са 18° - 20°, вълнението на морето ще е 1 - 2 бала. Температурата на морската вода е 14° - 16°. Над планините облачността ще е значителна, след обяд купесто-дъждовна и ще има валежи и гръмотевици. През нощта срещу четвъртък валежите в масивите от Западна България ще са интензивни. Ще духа умерен, по високите и открити части и силен вятър от запад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 14°, на 2000 метра - около 7°.

Сподели:

Коментари (0)

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

Радостин Василев чака Радев да направи партия, иска да арестува Борисов и Пеевски

"Ще искаме главният прокурор да излезе от съдебната власт и да стане част от изпълнителната власт. Ще искаме Нова конституция, Велико народно събрание.“

Партии и граждани учредяват Антикорупционно обединение за изборите 

Партии и граждани учредяват Антикорупционно обединение за изборите 

Националната среща стартира на 18 януари, от 16 часа в зала „Мусала“ на Интер Експо Център в София

Огнян Минчев:  Тръмп е еврофоб, има логика Европа сама да разговаря с Путин - иначе САЩ ще имат монопол

Огнян Минчев: Тръмп е еврофоб, има логика Европа сама да разговаря с Путин - иначе САЩ ще имат монопол

Европейските лидери не бива да се поддават на емоционална ескалация в отношенията с Вашингтон, защото има определени възможности, които могат да се използват при категорична позиция.