30 Април, 2026

След множество сигнали ЦИК променя правилата пост фактум

След множество сигнали ЦИК променя правилата пост фактум

На свое заседание Централната избирателна комисия прие протоколно решение, което да бъде изпратено до всички ОИК и сведено до СИК. То е че на избирателя се дават всички бюлетини, освен ако изрично той не посочи, че не желае да гласува в референдума или в местните избори. 

Това каза Александър Андреев, говорител на Комисията пред БНТ. Той призна, че са постъпили много сигнали, че на хората не се дават бюлетините за референдума, което е предизвикало е недоволството на гражданите.

Общо 82 жалби и сигнали са постъпили до обяд в ЦИК. Една голяма част от тях не са от компетентността на ЦИК и трябва директно да бъдат давани на ОИК, допълни Андреев.

"Има както установени нарушения в рамките на изборния процес, така и за водене на агитация в изборния ден, което е забранено. Има и сигнали, които биха могли да бъдат третирани след съответната проверка като престъпления във връзка с купуването на гласове", допълни Андреев.

Сподели:

Коментари (0)

Петър Витанов, ПБ: До дни ще се сблъскаме със завладяната държава, олигарсите  понесоха поражение

Петър Витанов, ПБ: До дни ще се сблъскаме със завладяната държава, олигарсите понесоха поражение

Десетдневната еуфория след изборите свърши - до дни ще бъдем призовани да поемем своята отговорност за управлението, заяви депутатът

Илияна Йотова: Време е да възродим корените на доброто и справедливостта

Илияна Йотова: Време е да възродим корените на доброто и справедливостта

Хората очакват стабилна държава, истинско  разделение на властите, демокрация, закони, задължителни за всички

Симеон Дянков: Инфлацията се увеличи рязко, трябва да се бори незабавно

Симеон Дянков: Инфлацията се увеличи рязко, трябва да се бори незабавно

"Вчера имаше данни за много рязко увеличаване на инфлацията през последния месец – над 7%. Което ние не сме виждали от, може би, 4 години на месечна основа."