Това показва доклад на компанията. Исканията са били свързани със седем отделни случая. При един от тях обаче не е предоставено съдържанието на разговорите, които са били проведени с помощта на програмата. Но в два от случаите „Майкрософт” е дал насоки на службите ни, които могат да доведат до идентифициране на обекти, посочени в разследването, става ясно от доклада. По този начин Microsoft се присъединява към Google, Twitter и други интернет-компании, които публикуват т. нар. „списъци за прозрачност". Докладът, данните в който Microsoft обещава да обновява на всеки шест месеца показва, че специалните служби в пет страни - Великобритания, Франция, Германия, Турция и САЩ - са отговорни за 69 % от 70 665 запитвания, внесени до компанията през 2012 г. В 80 % от случаите Microsoft е осигурила елементи, като името на притежателя на даден акаунт, имейл, Ай Пи адрес, страна на пребиваване, дати и часове на интернет трафик.
В 2,1 % от случаите, компанията е разкрила реалното съдържание на комуникацията, като тема на имейла, съдържанието или снимка, съдържаща се SkyDrive - облачната компютърна услуга на Microsoft. Общо от всички запитвания към американската компания, тя е отговорила положително на 1 544 от тях на специализирани служби в САЩ и на 14 на агенции от Бразилия, Канада, Ирландия и Нова Зеландия.
Още от България
МВнР: Отказите за издаване на визи за САЩ са намалели наполовина
„През последните месеци бяха положени значителни усилия в изпълнение на критериите за включване на България в Програмата за безвизово пътуване на САЩ."
Борислав Сарафов разпореди да се изискат незабавни действия във връзка със зачестилите случаи на насилие и хулиганство
В седемдневен срок магистратите, които наблюдават такива преписки и дела, трябва да изготвят доклади за хода на проверките и разследванията, които да представят на своите административни ръководители.
Директорът на "Галъп" Първан Симеонов напуска агенцията
"Решението е автономно мое"