Полицията и митничарите заловиха кокаин на стойност 3 милиона лева, скрит във винени бутилки, е задържан от служители на отдел "Борба с наркотрафика" при Митница „Аерогара София”. Дрогата с тегло 2,5 кг е пренасяна в багажа на чилийска гражданка, съобщиха от пресцентъра на Агенция "Митници". Жената е задържана при пристигането й в България. Заловеното количество е с много висока чистота и печалбата за наркотрафикантите след размесване в съотношение 1:7 и пласиране на улицата би била над 3 млн. лева, допълват от митниците. Случаят е докладван на Софийска градска прокуратура и е образувано досъдебно производство. В началото на януари МВР се похвали с много добри резултати в борбата срещу международния наркотрафик, като бе отчетено, че количествата задържани наркотици у нас са се увеличили в пъти.
„Чрез интегрирания модел на противодействие на наркотрафика около 1 тон имаме задържан хероин за миналата година, което е много добро постижение. Имаме в пъти увеличение на задържаните количества и кокаин, и синтетични наркотици на българска територия, марихуаната и канабисът са над 50 тона. Това няма аналог с досегашната практика, като за 2013 бяха около 30-32 тона, за 2012 г. – са около 2 тона", уточни тогава главният секретар на МВР Светлозар Лазаров.
Още от България
В област Монтана стартира жътвата, очакванията са добри заради дъждовете
Председателят на Съюза на зърнопроизводителите от областта Николай Синигерски заяви, че дъждовете са дошли в подходящия момент за пролетните култури – царевица и слънчоглед, които в момента имат най-голяма нужда от влага
Страхът от Комисията по досиетата или опит да бъдат заличени и пратени в забрава последните автентични демократи
В този контекст е много трудно днес „Продължаваме промяната“ сериозно да се противопоставят на решението на Радев, докато ДПС притежават политическата легитимност да сторят това
Вътрешният министър отказва да уволни всички пенсионери в МВР, имало причини
Въпреки скандалните данни на Веселин Вучков колко са служителите в системата, които получават и заплата и пенсия, МВР-шефът смята, че сред тях има незаменими